מינה זיסלמן על התערוכה במוזיאון רמת-גן, עיתון "דבר", 1970

 
       
  "במוזיאון רמת-גן מציג הצייר הותיק אביגדור לואיזאדה 35 עבודות בציור. מאז היה חבר בקבוצת "אופקים חדשים" גיבש לואיזאדא צורת ביטוי משלו. זכורות לנו עבודותיו שהציג בתערוכת-יחיד לפני שנים אחדות. באותה תערוכה ראינו השתחררות מהמופשט האקספרסיוניסטי.
כאן, בתערוכה זו מצייר לואיזאדה את רוב תמונותיו במגמה הקונסטרוקטיבית. הוא מגיע כאן לשילוב קווים הנותנים הרגשות מוצקות, יש בצורות אלה הרגשה פלאסטית - נפח פיסולי המורכב מנפחים קטנים המשתלבים זה בתוך זה.
"אובייקט" זה מצוייר באמצעותו של הבד ועל ידי כך מודגשת עוד סגולתה הפיסולית, כי הרקע הסובב אותו על הרוב מצוייר בגון אחיד. נמצא כאן גונים בעלי עצמה עזה יותר, כגון האדום, ולעומתו מצויים גם הגונים האפורים הרבים שהיו בעבודותיו הקודמות.
יש אחידות ברוב התמונות המוצגות, אולם בפינת האולם רואים ציוד אחד יוצא-דופן המצביע כנראה, על המשך דרכו של הצייר, בו רואים כעין השתחררות מהתפיסה הפיסולית וחזרה למשיכות מכחול קטנות ולשירבוט קו."

מאת: מינה זיסלמן
עיתון "דבר", 20.2.1970
 
                חזרה אל   ביקןרות
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


  אם ברשותך יצירות נוספות, או מידע אחר הקשור ללואיזאדא, נשמח ליצירת קשר    ♦    054-2123400     ♦     צרו עמנו קשר     ♦     דף הבית
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Contact us     ♦     Homepage     ♦     e-mail: osnatelkabetz@gmail.com     ♦     Phone: +972-54-2123400  
 
לייבסיטי - בניית אתרים